Podziel się wpisem

Jednym z czynników, który wpływa na budowę zaufania wśród klientów, jest wygląd strony www. Tworząc witrynę internetową, możesz zlecić stworzenie motywu od podstaw lub użyć gotowych, dostępnych w internecie. W tym artykule przedstawię Ci sposób, na zdobycie ponad 1400 darmowych szablonów WordPress, o których nigdy nie słyszałeś.

O tym, jaki jest najlepszy motyw dla strony internetowej, powstało mnóstwo artykułów. Możemy się spierać w tej sprawie, ja używam tylko Neve, Astra oraz OceanWP

Istnieje jednak sposób, w którym znajdziesz prawie 1400 darmowych szablonów, za pomocą których w ciągu 15 minut stworzysz całą stronę internetową. Aby tego dokonać, będziesz potrzebował dwóch wtyczek: Envato Elements oraz Elementor.

Sprawdź, który motyw jest najlepszy dla Twojej strony internetowej. 

Zainstaluj WordPress

Szablony działają tylko na WordPress’ie, więc musisz mieć go zainstalowanego. W tym celu wykup hosting i domenę, użyj autoinstalatora, zleć instalacje firmie hostingowej lub zainstaluj ręcznie.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić i nie chcesz czekać, możesz zainstalować WordPress na własnym komputerze.

Instalacja WordPress

Wybierz gotowy motyw

Envato Elements działa z kreatorem stron Elementor. Darmowe szablony od Envato nie posiadają własnego nagłówka (header). Dlatego musisz użyć gotowego motywu, który będzie zawierał możliwość dodania logo oraz menu głównego strony. 

Możesz pozostać przy aktywnym motywie lub zainstalować nowy, z rozbudowanymi funkcjami. W tym celu przejdź do zakładki Wygląd -> Motywy -> Dodaj nowy i wybierz interesujący Cię szablon. Osobiście korzystam z Neve, OceanWP oraz Astra, gdyż mają dobre wyniki szybkości ładowania, są często aktualizowane, mają dużo pozytywnych ocen i funkcji do wyboru. 

Jak wybrać i dodać nowy motyw WordPress

Zainstaluj wtyczkę Elementora

Wejdź do Kokpitu administratora, przejdź do zakładki Wtyczki -> Dodaj nową. W wyszukiwarce wpisz Elementor i kliknij Zainstaluj. Po odczekaniu chwili zobaczysz niebieski przycisk Aktywuj – aktywuj ;-).

Zainstaluj wtyczkę Envato Elements

Podobnie postępuj przy instalacji Envato Elements. Przejdź do zakładki Wtyczki -> Dodaj nową. W wyszukiwarce wpisz Envato Elements, zainstaluj i aktywuj.

Stwórz strony i dodaj je do menu

Nadszedł czas na rozbudowanie witryny. Przejdź do zakładki Strony -> Dodaj nową. Nadaj jej tytuł (np. Strona główna, O nas, Oferta, Kontakt) i opublikuj.

Tworzenie podstron w WordPress

Gdy masz gotowe poszczególne podstrony, dodaj je do menu w nagłówku. W tym celu przejdź do Wygląd -> Menu, dodaj nazwę menu (np. menu główne), zapisz ją, zaznacz checkbox z nazwami Twoich podstron, kliknij Dodaj do menu, wybierz, w którym miejscu ma się wyświetlać i kliknij Zapisz menu

Dodawanie menu strony

Aby móc skonfigurować wygląd strony głównej, musisz zmienić ustawienia wyświetlania Strony głównej na statyczną. W tym celu przejdź w zakładkę Ustawienia -> Czytanie i w pierwszej opcji wybierz Statyczna Strona i wybierz swoją stronę główną. W Strona z wpisami wybierz Blog lub jeśli nie masz tej zakładki, pozostaw bez wyboru. 

Zmiana ustawień wyświetlania strony głównej

Wybierz jeden z 1400 darmowych szablonów WordPress

Kiedy wykonałeś powyższe czynności, pozostaje Ci przystosowanie strony pod względem wizualnym. Aby użyć gotowych i darmowych szablonów od Envato Elements przejdź na jedną ze stworzonych stron (np. Home lub O nas). W górnym pasku administratora kliknij Edytuj Stronę, następnie Edytuj w Elementorze

Gdy wyświetli Ci się widok kreatora stron, na środku masz trzy opcje do wyboru: Plus, Folder i Liść. Wybierz na zieloną ikonkę. Zobaczysz obszar, w którym znajdują się różne motywy, wszystkie podzielone na branże. 

Uzyskaj dostęp do 1400 darmowych szablonów WordPress dzięki Envato Elements

W górnej części znajdują się płatne motywy, zjeżdżając na dół, znajdziesz darmowe opcje. Uwaga! Część z nich wymaga posiadania zakupionej wersji Elementora Pro. Aby otrzymać zupełnie darmowe szablony, wybierz w prawym rogu Filter i odznacz wszystkie opcje

W ten sposób uzyskasz listę prawie 1322 gotowych, responsywnych szablonów stron. Wybierz motyw, który Cię interesuje. Po kliknięciu wybranego szablonu zobaczysz kolejną zakładkę z wyglądem konkretnej strony np. Home, About Us czy Contact. Wybierz interesujący Cię szablon, a następnie kliknij Import Template.

Po automatycznym zaimportowaniu szablonu zamknij okienko. Wybierz środkowy Folder, przejdź do zakładki Moje szablony i kliknij Wstaw przy nazwie wybranego szablonu.

Zapisane szablony Elementor
Wstaw szablon

Może się zdarzyć, że nie będziesz widział logo i menu. Aby to naprawić, przejdź do Kokpitu, wybierz Strony -> nazwa strony i w prawym panelu bocznym rozwiń opcje Atrybuty strony -> Elementor brezentowy zamień na Elementor pełna szerokość

Zmiana Atrybutów strony WordPress

Postępuj tak samo z kolejnymi stronami. 

Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak zmienić tekst i wgrać własne zdjęcia.

Podsumowanie

Dzięki wtyczce Elementor i Envato Elements możesz stworzyć stronę internetową w 15 minutDostosuj tekst i zdjęcia i ciesz się piękną witryną www. Wszystko to osiągniesz bez programowania i wydawania pieniędzy na płatne motywy WordPress. 

Bartosz Hybza

Podziel się wpisem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj