Podziel się wpisem

Korzystając z różnych portali internetowych, zwróciłeś uwagę na pojawiające się banery reklamowe. Udział w Programach Partnerskich to dobry pomysł na zarabianie na blogu. W jaki sposób łatwo i szybko dodać banery na własnej stronie internetowej?

Gdy prowadzisz stronę i masz stałych odbiorców, zaczynasz zastanawiać się nad możliwością zarobku. Świetnym pomysłem może okazać się udział w Programie Partnerskim. Programy afiliacyjne są darmowe, nie wymagają zakładania firmy i nie musisz inwestować dziesiątek tysięcy złotych w fizyczny produkt.

Po dołączeniu do jednego z programów otrzymasz swój unikalny adres URL. Będzie on pozwalał na rozpoznanie, który klient dokonał zakupu z Twojego polecenia.

Do Twojej dyspozycji zostaną oddane grafiki, które będziesz mógł wgrać na własną stronę. Jak je dodać w różnych miejscach swojego bloga i zacząć zarabiać? W tym celu pomoże Ci darmowa wtyczka Ad Inserter.

Zainstaluj i Aktywuj plugin Ad Inserter

Przejdź do Kokpit -> Wtyczki -> Dodaj nową. W polu wyszukiwania wpisz Ad Inserter. Kliknij Zainstaluj teraz przy pluginie Ad Inserter – Ad Manager & AdSense Ads.

Instalacja wtyczki Ad Inserter

Pobierz banery udostępnione przez Program Partnerski

Aby wgrać banery reklamowe, potrzebujesz oficjalnych grafik udostępnionych przez organizatora. Pamiętaj, że musisz dostosować się do zasad stosowania banerów. Nie możesz dodawać własnych grafikzmieniać tekstów reklamowych, a nawet kolorów ustalonych przez autora programu.

Użycie wtyczki Ad Inserter pokażę Ci na przykładzie programu partnerskiego dHosting. Program afiliacyjny jest dostępny dopiero po zalogowaniu się do Panelu klienta.

Program partnerski dHosting

Po kliknięciu Pobierz Banery, zostaniesz przeniesiony do strony, na której będziesz mógł zaczerpnąć pojedynczych obrazów, poznasz zasady stosowania oraz będziesz mógł pobrać cały pakiet banerów o różnych rozmiarach.

Ustal miejsce wyświetlania reklam

Mając gotowe grafiki, musisz zdecydować, w którym miejscu mają się pojawić. Aby to sobie ułatwić, przejdź na stronę, w której ma pojawić się baner. Z górnego panelu kliknij zębatkę z napisem Ad Inserter. W ten sposób Twoja witryna zostanie podzielona na kilka „działów„. Najlepiej będzie to widoczne przy pustej stronie (patrz zdjęcie poniżej).

Podział strony na sekcje przez wtyczkę Ad Inserter

Po wyborze konkretnej podstrony oraz umiejscowienia reklamy, przejdź  Kokpit ->Ustawienia ->Ad Inserter.

Przejście do Ustawień Ad Inserter

Ad Inserter pozwala na dodanie równocześnie 16 bloków reklamowych. Każdy z nich możesz umieścić na innej stronie oraz w innym miejscu.

Możesz dodawać kody html lub php. Wtyczka posiada opcję wizualnego edytowania HTML. Plugin nie wymaga zaawansowanej konfiguracji.

Dodanie baneru reklamowego na stronę internetową

Jeśli chcesz dodać baner reklamowy, wystarczy, że klikniesz na ikonę Klucza (pod numerem bloku 15), a następnie wybierzesz Open visual HTML editor (trzeci przycisk od lewej).

Dodawanie baneru reklamowego poprze wizualny edytor HTML

Z górnych zakładek wybierz Dodaj medium i wgraj baner, który Cię interesuje. Po dodaniu kliknij obraz i dodaj swój polecający link, który wygenerował dla Ciebie organizator.

Dodawanie baneru reklamowego

Poprzez edytor możesz dodać nagłówekopis, ustawić wyrównanie lub zmienić rozmiar grafiki. Kiedy wszystkie ustawienia będą gotowe, kliknij w Use.

Dodanie reklamy na stronę

Wgrany baner jest gotowy do umiejscowienia na stronie. Możesz go dodać w postach (posts), na stronie głównej (homepage), statycznych stronach (static pages), wynikach wyszukiwania (search pages), archiwach (tags/archive pages)czy kategoriach stron (category pages).

Następny wybór to sekcja na stronie. Jeśli chcesz umieścić baner pod menu głównym wybierz Before Post. Aby wyświetlić w stopce wybierz Footer. Gdy interesuje Cię reklama między paragrafami wybierz Before/After Paragraph i podaj jego numer.

Po wybraniu sekcji możesz ustawić wyrównanie baneru. Gdy wszystko jest gotowe kliknij Save settings 1 – 16. W poniższym przykładzie umieszczę swój baner przed paragrafem 2 i wyśrodkuję.

Wybór umiejscowienia i wyrównania baneru na stronie

Rezultat:

Rezultat ustawień Ad Inserter

Uwaga! Jeśli tworzysz stronę za pomocą Elementora, może wystąpić błąd. Element, w którym znajduje się baner, może mieć mniejszą szerokość niż sama grafika. Przez to obraz może mieć mniejszy rozmiar niż ten, który ustaliłeś przy jego dodawaniu. W tym przypadku wystarczy poszerzyć sekcję lub zmienić umiejscowienie baneru.

Przechytrz AdBlock

Prawda jest bolesna, nie lubimy oglądać reklam. Bardzo modne stało się wykorzystywanie wtyczki do przeglądarki AdBlock.

Jeśli używasz tej wtyczki, zauważyłeś zapewne wyskakujące komunikaty z prośbą o wyłączenie AdBlock’a. Plugin Ad Inserter pozwala na wyświetlenie takiego komunikatu osobom, które mają zablokowane wyświetlanie reklam.

Aby to zrobić przejdź do Kokpit ->Ustawienia ->Ad Inserter. Wybierz koło zębate obok Bloku nr. 16. Kliknij zakładkę Ad Blocking.

Masz dwie opcje do wyboru. Możesz wyświetlić popup z wiadomością lub przenieść czytelnika na inną podstronę. Wybierając popup, możesz ustalić treść, chcąc przenieść na inną stronę, musisz podać jej adres.

Prośbę o wyłączenie AdBlock możesz opóźnić, wpisując liczbę stron, jaką może obejrzeć odbiorca, zanim wyświetli mu się komunikat. Pamiętaj, aby uruchomić wykrywanie AdBlock’a poprzez kliknięcie szarej kropki pod Save Settings (u mnie jest uruchomiona, świeci na zielono).

Ustawienia komunikatu dla uruchomionego AdBlock'a

Przed ostatecznym zapisaniem, masz możliwość konfiguracji wyglądu komunikatu. Ustal kolor tła, kolor tekstu, jego czcionkę, wysokość, szerokość, obramowanie. Możesz nawet dodać obraz. Wszystkie zmiany można dokonywać na żywo klikając Preview.

Ustalanie wyglądu komunikatu Ad Inserter

Podsumowanie

Ad Inserter to świetna wtyczka, która pozwala umieścić nie tylko banery reklamowe, ale również ciekawe linki, galerie obrazów, zapisy do newslettera itd. w każdym miejscu na stronie. Działa automatycznie, pozwala skonfigurować osobne reklamy na telefon, komputer czy tablet. Jest bardzo łatwa w obsłudze.

Teraz możesz w prosty i szybki sposób zamienić swoją stronę w maszynkę do zarabiania pieniędzy.

Bartosz Hybza

Podziel się wpisem
Cześć! Nazywam się Bartosz Hybza i hobbystycznie tworzę strony internetowe. Na blogu tworzę poradniki, w których pokazuję małym przedsiębiorcom, jak stworzyć skuteczną stronę internetową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj