Podziel się wpisem

Zdarzyło Ci się, że wszedłeś na stronę internetową swojej konkurencji i pomyślałeś „WOW! Też chcę mieć taką witrynę.”? Teraz w łatwy sposób możesz ją zrobić sam. W tym artykule pokażę Ci jak sprawdzić, z jakich wtyczek i motywu Wordpress korzysta Twoja konkurencja.

Motywów i wtyczek dla strony opartej o WordPress jest tysiące, jak nie miliony. Jeśli nie masz pomysłu, jak powinna wyglądać Twoja strona, możesz skorzystać z prawie 1400 darmowych szablonów od Envato Elements.

Często spotykam się jednak z pytaniami, czy ktoś wie, jak nazywa się motyw z konkretnego portalu internetowego. Istnieje bardzo prosty i sprawdzony sposób, aby sprawdzić jakiego motywu i wtyczek użył autor strony.

W tym celu pomogą Ci wykrywacze motywów i wtyczek WordPress.

Sprawdź użyty motyw WordPress

W pasku adresu wpisz https://www.wpthemedetector.com/. W ten sposób przejdziesz bezpośrednio do wykrywacza motywów i wtyczek.

Sprawdź, jaki ktoś używa motyw WordPress

W miejscu Site to check dodaj adres witryny, która Cię interesuje i kliknij zielony przycisk Experience the magic of WPTD! Pamiętaj, że wykrywacz zadziała tylko w przypadku, jeśli dana strona oparta jest o WordPress!

 

 

Wykrywacz motywów WordPress

 

 

W powyższym przykładzie przeanalizowałem stronę konkurentki Kasi Aleszczyk (Kasiu, serdecznie pozdrawiam ;-)). Jak widzisz Kasia korzysta z motywu Flatsome.

Wykrywacz podaje także informacje o popularności danego motywu, linkami do licencji oraz linkami do demo i zakupu.

Zobacz jakie wtyczki używa konkurencja

W dokładnie taki sam sposób sprawdzisz pluginy, które uruchomione są na stronie opartej o Wordress. W Site to check podaj adres witryny i rozpocznij wykrywanie.

Zjedź niżej do sekcji Our detection tools have found… Znajdziesz tam listę wykrytych wtyczek. Poniżej przedstawiam Ci przykład.

Wykrywacz wtyczek WordPress

Oto trzy z pięciu wykrytych wtyczek przez WPThemeDetector na stronie https://ciekawyswiata.pl. W tym miejscu znajdziesz ich opis, informacje o popularności oraz linki do demo i zakupu.

Podsumowanie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, z jakiego motywu WordPress korzysta Twoja konkurencja skorzystaj z WPThemeDetector. W kilkanaście sekund poznasz nie tylko szablon, ale i całą listę wykorzystanych pluginów.

Jeśli chcesz skorzystać z innego narzędzia wpisz w Google „WordPress Theme Detector„. W ten sposób znajdziesz wiele innych wykrywaczy, które pozwolą Ci uzyskać ten sam efekt.

Bartosz Hybza

Podziel się wpisem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj