Podziel się wpisem

Jaki hosting wybrać w 2020 roku? Na co zwrócić uwagę wybierając hosting dla strony oraz sklepu? Jakie haczyki stosują firmy hostingowe? Jakie znaczenie ma domena strony? O domenie i hostingu w wywiadzie z Kamilem Porembińskim – CEO thecamels.org.

Bartosz Hybza (BH): Mówiąc strona, myślimy szybkość. Na szybkość ładowania strony wpływa dobór serwera. Dlaczego akurat Wielbłąd jest w Waszej nazwie i logo? Przyznasz, że nie jest to demon szybkości wśród zwierząt.

Kamil Porembiński (KM) : W biegu nawet i do 65 km/h, a do tego stabilnie działa w trudnych warunkach (brak wody, czy wysoka temperatura). Hosting to nie tylko szybkość, ale i odporność na awarię, szybki możliwość przywrócenia danych, stabilność i wiele innych czynników.

BH: Nazywam się Jan Kowalski, jestem fotografem. Chcę stworzyć swoją stronę internetową, w której będę udostępniał dużą liczbę zdjęć. Na co zwrócić uwagę wybierając hosting stron WordPress?

KM: Ja bym zaczął od zastanowienia się, czy taka strona jest w ogóle potrzebna. Wielu fotografów przechowuje swoje zdjęcia w takich usługach jak np. 500px, czy prowadzą swój profil na Instagramie lub Facebooku. W wielu biznesach strona internetowa jest zbędna.

Mogę polecić kilka artykułów na ten temat:

Jeżeli jednak zdecydujemy się już na własną stronę internetową, to warto zapytać firmę, która nam tworzy stronę, na jakim hostingu ją umieścić powinniśmy. Zajmując się fotografią, możemy mieć małe pojęcie na temat parametrów serwerów, zatem ciężko nam będzie wybrać odpowiednią usługę. To, co na pewno warto sprawdzić to kontakt z takim usługodawcą. Jeżeli jest wystarczająco szybki i potrafi nam pomóc, to na pewno będzie to lepsze wyjście niż zakup usługi z parametrami, o jakich nie mamy pojęcia.

BH: Szukając firmy hostingowej, można dostać zawrotów głowy. Na rynku istnieje ogromna ilość „hostingodawców”. Jak zadecydować, którą firmę wybrać?

KM: Wszystko zależy od potrzeb, budżetu i setek różnych czynników. Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Jedni szukają jak najtańszego rozwiązania i nie jest im potrzebna pomoc techniczna, a z kolei duża część osób czy firm, woli wybrać rozwiązania gdzie jest oferowana pomoc telefoniczna (często dodatkowo płatna).

BH: Jakie haczyki stosują firmy hostingowe w swojej ofercie?

KM: To co najczęściej spotyka klientów to „nielimitowane usługi”, które posiadają jednak limity opisane w regulaminie np. pojemność hostingu jest nielimitowana, ale nie więcej niż 10 000 plików itp.

BH: Standardowa oferta firm to hosting współdzielony. Kiedy korzystać z serwerów VPS, współdzielonych, a kiedy z dedykowanych?

KM: Hosting współdzielony jest dobry na start, kiedy nam zależy na graficznym panelu, prostocie usługi oraz niskiej cenie. Serwery VPS oraz dedykowane czy rozwiązania chmurowe, wybierane są, jeżeli potrzebna jest większa wydajność, elastyczność lub konieczność zastosowania dedykowanych rozwiązać dla naszej strony www.

BH: Czy wykupienie domeny internetowej u tej samej firmy, w której korzystamy z hostingu www, jest bezpieczne?

KM: Tak. Nawet to zalecam, zwłaszcza osobom nietechnicznym. Bardzo często zdarza, się zapomnieć zapłacić za domenę lub hosting, ponieważ są w dwóch różnych firmach.

BH: Jak najczęściej dochodzi do włamania na stronę WordPress? Jak w takiej sytuacji może pomóc „hostingodawca”?

KM: Najczęściej przez niedbalstwo właściciela tego WordPressa. Posiadanie strony internetowej to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki. A jest ich wiele. Jeżeli login i hasło do panelu WordPressa to admin/admin to hosting niewiele pomoże. Tak samo jak używamy przestarzałej i dziurawej wtyczki lub motywu.

Polecam artykuły:

BH: Jak wygląda dzień pracy w Waszej firmie?

KM: Zapraszam do nas do pracy lub na praktyki 😉

BH: Czym wyróżnia się thecamels.org? Jakie są największe zalety Waszej oferty?

KM: Nie oferujemy hostingu, a rozwiązujemy problemy osób i firm z ich usługami w sieci. Naprawdę staramy się pomóc, sugerować rozwiązania i pomagać.

Strona główna thecamels.org

BH: Korzystałem z ofert kilku firm hostingowych, ale Wasza obsługa klienta robi wrażenie. Jesteście jedną z najszybciej odpowiadających firm na wiadomości klientów, wysyłacie upominki, a nawet organizujecie wyjazdy integracyjne z firmami. Dlaczego i po co to robicie?

KM: Ponieważ my rozumiemy problemy Klientów i chcemy je rozwiązywać, a nie sprzedawać usługi. Całe życie działamy jako administratorzy, którzy rozwiązują problemy z architekturą serwerową, tworzą rozwiązania sieciowe i pomagają stronom czy aplikacjom zaistnieć w sieci. Jesteśmy bardziej partnerem biznesowym, „domowym informatykiem” co ogarnia serwery.

BH: Czego Ci życzyć na ten nowy 2020 rok?

KM: Więcej rejsów morskich 😉

BH: Bardzo dziękuję za rozmowę 😉.

KM: Dziękuję również 🙂

Podziel się wpisem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj